Çözüm Ortaklarımız

Çözüm Ortaklarımız

Gurur duyabileceğimiz hizmetler sunmak için birinci sınıf şirketlerle ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz.​

Teknolojiye inanıyoruz çünkü kuruluşların yapmakta oldukları işte en iyisi olmalarına olanak sağlamalıdır. Müşteri başarısına olan bağlılığımız, Fikir Üssü’nün sektörde ki başarısı için en önemli stratejik yönetilen hizmet ve güvenlik ortağı olarak tanınmasının nedenidir.

Neden referanslarımız önemlidir?

Fikir Üssü olarak, müşterilerimize öncelikli hizmet ve uzmanlık vadederiz. Elit sertifikalarımız ve sektör ortaklıklarımız, bu vaadi güvenle yapmamızın en büyük nedenlerinden biridir.

Operasyonlarımızı, her sektör için en yüksek veri işleme standartlarına uyumlu hale getirdik, böylece düzenleyici taleplerin her zaman önünde olabiliriz. Hızla büyüyen ulusal varlığımız, araçlarımızı ve ağlarımızı sağlayan şirketlerle derin ilişkilere sahip olma fırsatı veriyor. Bu uzmanlığı her gün sizin için kullanıyoruz, daha iyi eğitimli servis personeli ve son teknoloji ürünler ve paketler aracılığıyla.

Certified Information Systems Security Professional (CISSP)

This certification is proof of being able to design, implement, and manage a best-in-class cybersecurity program.

In the USA, this certification is comparable to a Master’s level qualification. That’s how serious it is, and why we’re so proud that multiple members of our team have earned it.

AICPA SOC 2 Type 2

We’re one of the few MSPs to hold this certification. We’re proud to be part of an elite group that takes cybersecurity seriously and has the evidence to back up our commitment. SOC 2 is an examination of our strict information security policies and procedures encompassing the security, availability, processing, integrity, and confidentiality of customer data. Type 2 is a longer examination that looks at how we actually implement our procedures.

Microsoft

Founded in 1975, Microsoft is the worldwide leader in software, services, devices and solutions that help people and businesses realize their full potential. Microsoft enables digital transformation for the era of an intelligent cloud and an intelligent edge.

Intel

You may know us for our processors. But we do so much more. Intel invents at the boundaries of technology to make amazing experiences possible for business and society, and for every person on Earth.

Harnessing the capability of the cloud, the ubiquity of the Internet of Things, the latest advances in memory and programmable solutions, and the promise of always-on 5G connectivity, Intel is disrupting industries and solving global challenges. Leading on policy, diversity, inclusion, education and sustainability, we create value for our stockholders, customers, and society.

Stratejik Ortaklıklar

Nasıl çalışıyoruz?

Fikr Üssü olarak, çözüm ortaklarımız ile mükemmel bir uyum sağlama konusunda gurur duyuyoruz.