Web sitesi neden önemli ?

Ankara yazılım firması olarak +100 fazla kurumsal web sitesi hizmetleri sunmaktayız. Bizlere gelen müşterilerimiz dijitalleşme hakkında bilgisi olsun yada olmasın tüm süreçleri şeffaf bir şekilde yürütmekteyiz.

Web sitesinin yıllık ve periyodik masrafları olmaktadır. Bu maliyetler birebir benzetme ile sizlere aktarmaya çalışacağız. Yazımıza geçmeden önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken husulara değinmek istiyoruz. Örneğimizi restorant işletmecisi olduğunuzu düşünerek vereceğiz. Bu işletmeniz aynı anda 150 kişiye hizmet kapasitesi sunmaktadır. 150 kişiye hizmet verebilmek için 8 adet personel istihdam etmektesiniz. Ek olarak restorantınız aylık faturalarınızı göz önünde bulundurunuz ve  hizmet verdiğiniz saatler dışında işletmenizin korumak amaçıyla güvenlik alarm yada kepenk v.b gibi bir korumaya sahipsiniz.

Web sitelerinin aynı anda kaç kişi kaldıracağını kiraladığınız sunucular belirlemektedir. 150 kişiye hizmet verebilmek için işletmenizin çok işlet ve bilindik bir cadde olması ne kadar önemli ise alan adınızında akılda kalıcı bir isime sahip olması gerekmektedir. Sizler işletmenizin aylık yada yıllık ödeyebilirsiniz bir web sitesinin ofis yani alan adı kiralaması yıllık dolar üzerinden sağlanmaktadır. İşletmenizde kullandığınız tabak, çatal ve diğer tüm materyaller sizin işinize verdiğiniz kaliteyi müşterilere birebir sunmanızda etkili bir çözüm olduğu gibi web siteleride bir işletmenin ne kadar kaliteli olduğunu gösterebilmektedir.

Sektörde uygun fiyatlı web sitelerinden kurumsal web sitelerine kadar ortalama bir fiyat belirterek sizlere bir fikir oluşturmasını sağlayacağız.

Web sitesi maliyet toplamı ?

İşletme adı / Alan Adı Kiralama : 12 $ / Yıllık

150 kişi kapasiteli işletme kira bedeli  / 1.000 kişi kapasiteli Sunucu Kiralama bedeli :  200 TL  / Yıllık

Bunun dışında kalan tüm masraf ve giderler tamamiyle işletmenin istediği kaliteye bağlı olarak değişmektedir. Web sitesi kurmak isteyen ve ilk defa bir siteye açıyor iseniz sizlere tavsiyemiz hazır web sitelerini kiralamanız ve sizleren belli bir tecrübe, bilgiye ulaştıktan sonra kurumsal web tasarım çözümlerine yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Author avatar
Fikir Üssü
https://www.fikirussu.com
Bu sitede gezerek çerez politikasını kabul etmiş olursunuz.