Kurumsal web sitesi nedir ?

Ankara yazılım firması olarak +100 fazla kurumsal web sitesi hizmeti sunmaktayız. Bir önceki yazımızda web sitesi neden önemli yazımızdan web sitesi nedir tanımını kısaca yapmış ve metafor yani benzetmeler ile örneklendirmiştik.

 

Bu yazımızda uzmanlık alanımız olan kurumsal web site çözümlerinden bahsedeceğiz.

 

Kurumsal Web Tasarım Nedir ? 

Kurumsal web sitesi bir işletmeyi en iyi şekilde yansıtan ve işletminin eksik olduğu noktaları önceliklendireren, doğabilecek ihtiyaçları önceden tespit eden ve hali hazırda en iyi olduğu noktalarda kurumsal bir markalığını artırmayı amaçlar.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır ? 

Kurumsal bir web sitesi işletmenin doğru bir şekilde analiz edilmesi ve bunlara göre var olan ve var olması ihtimal ihtiyaçların giderilmesini sağlamaktadır. Ankara yazılım firması olarak Fikir Üssü markası altında verdiğimiz +100 fazla kurumsal müşterilerimize sektördeki tecrübemiz sayesinde rakip kurumsal web sitelerinin ve fiziki kurum etrafında ki rakip işletmelerini dahil ederek rakip analizini doğru ve gerçekçi bir çalışma sonucunda raporlama ile sizlere sunmaktayız.

Hazır Kurumsal Web Tasarımları Avantajları Nedir ?

Hazır kurumsal web siteleri küçük işletmelerin orta işletmeye geçişlerinde doğan ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan ve toplu şekilde hazır şekilde sunulmaktadır. Bu geçiş sürecine başlamış olan işletmeler hızlı bir şekilde geçiş sağlayabilirler.

Hazır Kurumsal Web Tasarımları Dezavantajları Nedir ?

Hazır kurumsal web sitelerinin en büyük dezavantajı rekabet yapmayı ve kurumsal kimliğin yanı sıra kurumsal misyon, vizyonu doğru yansıtamamasıdır. Bunu en basit bir örnek ile verecek olursak hazır kurumsal web sitesi aynı üretim bandından çıkmış farklı model arabalar gibidir. Tek farklılığı verilen isimi, renki ve opsiyonlarıdır.

 

Özel Kurumsal Web Tasarım Avantajları Nedir ? 

Özel kurumsal web sitesini kurumunuzun büyümesine birebir imkan sunmaktadır. Bu imkan sizin kurumunuz ile sektörde edindiğiniz bilgi, tecrübe ve deneyimleri en iyi şekilde özetleyerek müşterilerinizi merak duygusunu uyandırarak kurumunuzu ziyaret etmesi yada kurumuza ait bir ürünü sahip olma hazını yaşatabilme imkanıdır.

Özel Kurumsal Web Tasarım Dezavantajları Nedir ? 

Özel kurumsal web sitelerinin en büyük dezavantajı kurumuz ve şahsi işletme sahibi olarak sektörde edindiğiniz yılların bilgi, tecrübe ve deneyimini özetlemenin getirdiği zorluk ve çok seçeneklilik sonucu doğan kararsızlıktır. Ek olarak bunun yanında özel kurumsal web sitelerinin tasarlanması ve yayına alınması diğer web site çözümlerine göre daha uzun sürmektedir.

Kurumsal Web Tasarımı Pazarlamada ki Avantajları

Ürettiğiniz bir ürün yada hizmeti en iyi şekilde anlatma, sunmanın yolu kurumsal web siteleridir. Geliştirilen ve gelişen algoritmalar sayesinde oluşturduğunuz içeriklerin hangi arama sonuçlarında çıkacağını belirleyebilmektedir. Bu sayede ürettiğiniz, üretmekte olduğunuz veya üretmeyi düşündüğünüz ürün yada hizmetleri önceden müşterileriniz ile buluşturarak geri dönüşler, ön siparişler alabilirsiniz.  Kısacası kurumsal web sitesi müşterilerinizi filitreleme yada potansiyel müşteri oluşturmanıza imkan sağlar.

 

Kurumsal Web Tasarımın Potansiyel Müşteri Oluşturma 

Kurumsal web siteniz ile yaptığınız işi en iyi şekilde açıklayarak ihtiyaç sahibi yada çözüm sunduğunuz müşteri kitlelerinize ulaşabilirsiniz lakin burada ki daha önemli olan husus ürünün satışının devamlığı, sürdürülebilirliğidir. Bu sürdürülebilirliği oluşturmaya bizler Potansiyel Müşteri demekteyiz. Potansiyel Müşteri en basit örnek ile yeni doğan bir bebeğin 2 ay sonra ki bez, giyim ihtiyaçları ile 1 yıl sonraki bez, giyim ve tükettiği besin ihtiyaçları farklılık gösterdiğini bilmekteyiz. İşte bu noktada bu ihtiyaçları toplayarak doğru bir planlama ile potansiyel müşteriye ulaştırmaya sağlamaktadır.

 

Kurumsal Web Tasarımın Marka Bilinirliğine Avantajları

Kurumsal web siteniz ile sunduğunuz ürün, hizmetten  çok sağladığınız bilgi, tecrübe ve deneyimlerdir. Ankara yazılım firması olan Fikir Üssü olarak bizler bu yazımıda sizlere bilgi, tecrübe ve deneyimlerimizi sunarak aslında marka bilinirliğini ve kalitesi göstermenin avantajını yakalamış oldıuk. İşte sizlerde bu sayede markanızın bilinirliğini artırabileceksiniz.

 

Kurumsal Web Tasarımın Sosyal Medyada Avantajı

Kurumsal web sitesini sizlere sosyal medyada olma, barınma ve en önemlisi ihtiyaç oluşturabilme imkanı sağlamaktadır. Bu yazımızda sizlere kurumsal web tasarımın ne denli önemli olduğunu dedindik ve aynı şekilde sosyal medya üzerinden özet bilgiler ile sizlere ulaşarak bu yazımızı okumaya davet etmiş olduk.

 

Kurumsal Web Tasarımda Ulaşılabilirlik ve Maliyet Avantajı 

Hazır kurumsal web sitelerinin en büyük dezavantajı rekabet yapmayı ve kurumsal kimliğin yanı sıra kurumsal misyon, vizyonu doğru yansıtamamasıdır. Bunu en basit bir örnek ile verecek olursak hazır kurumsal web sitesi aynı üretim bandından çıkmış farklı model arabalar gibidir. Tek farklılığı verilen isimi, renki ve opsiyonlarıdır.

Author avatar
Fikir Üssü
https://www.fikirussu.com
Bu sitede gezerek çerez politikasını kabul etmiş olursunuz.